انواع تایمر برق

تایمر برق

تایمر دیجیتال

این تجهیزات از نظر عملکرد و و نوع کاربری آن به مدل های

زیر تقسیم بندی می شوند:

1-تایمر ساعتی روزانه :

عملکرد و نحوه تنظیم آنها مانند ساعت عقربه ای معمولی میباشد یعنی ابتدا باید زمان را بوسیله عقربه های ساعت دستگاه تنطیم کرد و بعد از مشخص کنیم در چه بازهای وسیله الکتریکی مورد نظر باید خاموش یا روشن باشد که بوسیله پین هایی که دور دستگاه تعبیه شده است این کار میسر میشود.

2- تایمر برق هفتگی :

عملکرد آن مشابه مدل روزانه  میباشد با این تفاوت که در روزهای خاصی از کل هفته میتوان بازه تنطیمات خاموش و یا روشن شدن را مشخص نمود.

تفاوت تایمر آنالوگ و تایمر دیجیتال هفتگی در این میباشد که در نوع تایمر روزانه بازه تنظیماتی که توسط کاربر انجام شده هر زوز تکرار میگردد ولی در نوع هفتگی میتوان برای هر روز هفته و در روزهای خاص بازه خاموش و یا روشن بودن دستگاه را مشخص نمود.

3- تاخیر در وصل

4- تاخیر در قطع

5- شمارش معکوس

6-تکرار شونده

یکی دیگر از انواع ساعت فرمان، تایمر پریز دار میباشد که از نوع مدل روزانه میباشد که بر روی آن 96 دیپ سوئیچ میباشد که هر زبانه میتواند 15 دقیقه را خاموش و یا روشن کند که میتوان از آن به عنوان تایمر آبیاری استفاده نمود.

تفاوت ساعت فرمان آنالوگ و تایمر دیجیتال در این میباشد که در مدل آنالوگ فاقد صفحه نمایشگر میباشند و در نتیجه زمان سپری شده را نمایش نمی دهند ولی در نوع دیجیتال دارای صفحه نمایشگر میباشند که میتواند زمان سپری شده و تنطیمات انجام شده را بر روی صفحه نمایشگر نشان دهد.

منو اصلی